Zagroda 

Filia Gryfińskiego Domu Kultury w Daleszewie ma za zadanie integrację lokalnej społeczności z trzech miejscowości: Daleszewa, Radziszewa i Łubnicy. Taki cel przyświeca animatorom od początku istnienia placówki. Idea jednoczenia mieszkańców z sąsiadujących wsi jest bardzo często podkreślana podczas cyklicznych spotkań i wydarzeń kulturalnych.

Na przestrzeni lat udało się wypracować roczny plan wydarzeń, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez Gryfińskiego Domu Kultury. Jednym z nich jest odbywające się od 2004 roku wydarzenie, obecnie organizowane jako Festyn Rodzinny Daleszewa i Łubnicy, który co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców sołectwa, jak i gości z innych miejscowości. Oprócz tego w świetlicy odbywają się cykliczne spotkania integracyjne dla mieszkańców: spotkanie walentynkowe, Dzień Kobiet, Andrzejki oraz wigilia sołecka, a także wydarzenia kulturalne organizowane przez Szkołę Podstawową w Radziszewie.

Nazwa świetlicy nawiązuje do charakterystycznego dla Daleszewa typu zabudowy zagrodowej. Ostatnie zagrody można zaobserwować w środkowej i północnej części wsi. Wybór nazwy dla świetlicy był elementem programu pierwszej edycji Dnia Daleszewa, Radziszewa i Łubnicy w 2004 roku.

Placówka czynnie współpracuje z Radą Sołecką w Daleszewie. Swoją siedzibę mają tutaj: Koło Gospodyń Wiejskich “Europejki” oraz Stowarzyszenie Seniorów “Radość”.

Informacje ogólne:

Instruktor:
X
tel. +48
e-mail:

Dane teleadresowe:
Świetlica Wiejska “Zagroda” w Daleszewie
ul. Gryfińska 84
74-107 Daleszewo

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: Tymczasowo zamknięta

Pracownie i zajęcia:

 

Zobacz również:

Najważniejsze dokumenty: